Kiaušinio tryniai - žalingi

Kiaušinio trynysKiaušinio trynys. Vikipedija nuotr.

Daktaro Davido Spence vadovaujami Vakarų Ontarijo universiteto mokslininkai kiaušinio trynio sukeliamas širdies ligas prilygino rūkymo žalai. Tai paskelbė "Daily Mail".

Esą kiaušiniai sukelia aterosklerozę - arterijos sukietėja dėl cholesterolio sankaupų ant vidinių kraujagyslių sienelių. D. Spence skaičiavimais, kiaušinių trynių keliamas poveikis organizmui dviem trečdaliais prilygsta rūkymo žalai.

Ultragarso tyrimai buvo atlikti 1231 asmeniui, kurių amžiaus vidurkis - 61,5 metų. Jie parodė aiškų ryšį tarp mitybos raciono ir insulto, infarkto rizikos. Cholesterolio sankaupos yra viena iš labiausiai paplitusių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių.

Taip, miego arterijų srityje apnašos prisikaupia per 40 gyvenimo metų.  Ir tai yra normalu, tačiau anomalinės jų sankaupos susiformuoja tuomet, jei žmogus rūko ar valgo kiaušinių trynius.

Vos trys kiaušinių tryniai per savaitę žymiai atsiliepia sankaupų susidarymui.  Todėl daktaras D. Spence kiaušinių nelaiko naudingu produktu, nes tryniai tik paspartina cholesterolio plokštelių nusėdimą.

Be to, šis poveikis organizmui nepriklauso nuo asmens lyties, svorio, cholesterolio kiekio organizme ar polinkio į diabetą rodiklių.

Kategorija: Gamta, Parašė: Rambynas
Raktažodžiai: kiaušiniai , sveika gyvensena

Komentarai